velka racaZimná sezóna Snowparadise Veľká Rača

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy pri hraniciach s Českou a Poľskou republikou.

Pre lyžiaroch sa tu nachádzajú zjazdovky všetkých náročností, ktoré sú zasnežované technickým snehom. K dispozícii je takmer 14,5 km pravidelne upravovaných zjazdoviek, všetky sú zasnežované technickým snehom. Počet zjazdoviek: 14, z toho 7 modrých (ľahká náročnosť), 5 červených (stredne ťažká), 2 čierne (ťažká). Vyznávači bežeckého lyžovanie si tiež prídu na svoje, nachádzajú sa tu bežecké trasy - Stopa zdravia v dĺžke 1, 3 a 5 km. Nástup na uvedené trasy je od vrcholovej stanice sedačkovej lanovky v Dedovke.

V stredisku pôsobí Lyžiarska záchranná služba, ktorá je na vysokej profesionálnej úrovni.

Letná sezóna Sunparadise Veľká Rača

V letnej sezóne môžete vyskúšať niektoré miestné atrakcie v Sunparadise Veľká Rača. Turistami najvyhľadavanejšia je veľká bobová dráha, lanový park, trampolíny a lezecká stena. Turisti si môžu zajazdiť na mohutnej terénnej kolobežke alebo vyskúšať cyklistickú downhillovú trať. Príjemné osvieženie si môžete vychutnať vo viacerých bufetov.

Bobová dráha
Dráha prechádza od vrcholovej stanice Dedovky popod chatu Koliba, niekoľkými serpentínami medzi lanovkou a zjazdovkou č.2, aby potom premostením prešla na úžasný 360 stupňový rondel a stratila sa v lese medzi Grúnikom a zjazdovkou č. 2, kde sa bude krásnymi serpentínami a skokmi dostávať až na dojazd zjazdovky na Grúniku, odtiaľ sa naspäť na vrchol dostanete stále na vozíku 400 m vlekom. Celá bobová dráha je konštruovaná s prihliadnutím na maximálnu bezpečnosť, rýchlosť vozíka si regulujete sami, pričom jeho maximálna rýchlosť je technicky prispôsobená na 40 km/h a vozík počas celej jazdy nemôže opustiť trať a ste k nemu pripútaný bezpečnostným pásom. Vozíky sú dvojmiestne, pričom sa na nich môžu viezť aj dve dospelé osoby. Bobová dráha je v prevádzke aj v zimnej sezóne.

Bungee trampolína
Bungee trampolíny sú umiestnené na malej plošinke v blízkosti ostatných atrakcií. Na začiatku vás pripútame do sedáku, ktorý je upevnený na niekoľkých lanách, spojených s konštrukciou X-jumpu. To vám umožní skákať bez obavy pádu, pretože laná vás budú stále istiť. Bungee trampolína je ideálna zábava na robenie rôznych sált, či už dvojitých, trojitých, vpred alebo vzad až do výšky 7 m. Zaručená zábava pre deti, ale aj dospelých.

rezervacia ubytovania tlac